Медия център

обратно

Григор Димитров срещу Андрей Рубльов пряко по Mtel Sport 1

Роджър Федерер на крачка от поредното си историческо постижение

Григор Димитров излиза за четвъртфиналния си двубой от ATP 500 турнира в Ротердам срещу руснака Андрей Рубльов днес след 15:00 часа. Мачът е трети в програмата на централния корт в холандския град и ще бъде предаван пряко по Mtel Sport 1, както и като pay-per-view онлайн на ppv.mtel.bg. Досега българинът и младият Рубльов са се срещали два пъти – първият път, през есента на 2017 г., руснакът надделя с 3:0 сета на USOpen, но през януари тази година Григор го победи с 3:1 сета на Australian Open.

В първите два кръга в Ротердам Димитров записа чисти победи срещу Юичи Сугита и Филип Крайнович. Ако успее да надделее и над Рубльов, българинът ще се завърне в топ 4 на ATP. Евентуален съперник на първата ни ракета на полуфинала ще бъде победителят от сблъсъка Томаш Бердих – Давид Гофен.

В другия поток в Ротердам, Роджър Федерер излиза в исторически четвъртфинал срещу представителя на домакините Робин Хаасе. Ако швейцарецът победи, той ще си гарантира първата позиция в световната ранглиста от следващия понеделник и официално ще стане най-възрастният №1 в спорта. Победителят от двубоя пък ще се спори с Андреас Сепи или Данийл Медведев за място на финала.

Всички решителни двубои от ATP 500 турнира в Ротердам можете да гледате пряко по Mtel Sport 1. Полуфиналите в събота са с начален час 16:00 и 20:30 ч., а финалът – в неделя от 16:30 часа. Сблъсъкът за титлата ще бъде предаван и онлайн като pay-per-view на ppv.mtel.bg.